آی کی دو مناسب برای بانوان

💢 به دلیل فلسفه عدم سلطه جویی در این هنر، هیچ نوع محدودیت سنی برای بانوان پیش بینی نشده است و حتی بانوان سالخورده هم می توانند همچون جوانان با سلامت کامل به این ورزش بپردازند.
در این هنر تخصص از راه قابلیت های فنی مشخص می گردد نه قدرت. در آی کی دو بانوان نیازی به شرکت در تانتو راندوری و راندوری کیوکی ندارند. در حقیقت بانوان در این هنر تشویق می شوند تا در وضعیت هایی که مستلزم مقاومت کمتر هستند شرکت کنند. هدف از حذف ملاحظات سنی کمک به درک آنان در درک این هنر و پیشرفت تکنیکهایشان در یک محیط واقعی است.
در کریوهای گوناگون، که در آنها ظرافت حرکات و مهارت تکنیکی بیشترین ارزش را دارد بانوان واقعاً آنچه را که جست و جو می کنند می یابند. تمرین با افراد مختلف دوچندان سودمند است. این تمرینها به بانوان می آموزند که چگونه با استفاده از تکنیکهای خاص به شخصی که از نظر جسمی از آنان قوی تر است برتری یابند و به مردان نیز می آموزد که تکنیکهای خود را با وضعیتها سازگار کنند و از اصول اولیه آی کی دو پیروی نمایند.
یک بانوی انگلیسی که صاحب دان ۴ است آنچه را گفته شد به شرح زیر خلاصه کرده است:
” انتخاب آی کی دو از میان دیگر هنرهای رزمی برای من به عنوان یک زن، به دلیل تأثیر خاص آن و نیز این حقیقت بوده است که این مهارت می تواند بدون داشتن عضلات قوی و یا از دست دادن ظرافت به دست آید”.

3 comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *